Sprężarki przemysłowe do produkcji wyrobów wykończeniowych

Focus

Produkcja wyrobów wykończeniowych i drewnopochodnych wymaga zastosowania odpowiednio dobranych sprężarek śrubowych. Sprzęt ten powinien być dostarczony w miejsce wykonywania działalności wraz z okablowaniem, osuszaczem adsorpcyjnym, układem filtrów, sterownikiem i systemem wizualizacji stanu pracy. Tylko wówczas w 100% spełni on swoje zadanie i zapewni ciągłą, bezawaryjną pracę produkcyjną. 

Wysokiej klasy kompresory przemysłowe dostosowane do branży produkującej materiały wykończeniowe i drewnopodobne 

Branża produkcyjna wymaga zastosowania kompresorów przemysłowych, które posiadają napęd bezpośredni 1: 1. Dotyczy to także wytwarzania wszelkiego typu materiałów i wyrobów wykończeniowych oraz tych drewnopochodnych. Zaawansowana linia produkcyjna, która spełnia restrykcyjne wymogi, narzucone przez Unię Europejską, musi być wspomagana poprzez zastosowanie sprężarek śrubowych. Sprzęt ten powinien być wydajny i energooszczędny, bezawaryjny i łatwy w obsłudze. Zadanie to spełnią sprężarki śrubowe FOCUS. To urządzenia, które dostarczają dużą ilość sprężonego powietrza, zużywając przy tym relatywnie mniej energii elektrycznej niż kompresory z innego typu napędami. Pozwala to na wprowadzenie oszczędności dotyczących wytwarzania poszczególnych materiałów drewnopochodnych i wykończeniowych. Oprócz tego, sprężarki śrubowe FOCUS umożliwiają zwiększenie nakładu pracy, ponieważ są one w stanie działać nieprzerwanie przez całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. 

Jakie zalety mają sprężarki śrubowe FOCUS? 

Nowoczesne i wydajne sprężarki śrubowe FOCUS wyróżniają się przeniesieniem momentu obrotowego z wału silnika na wał zespołu śrubowego. Czynność ta odbywa się w sposób bezpośredni 1: 1 poprzez sprzęgło. Użycie tej technologii jest nieprzypadkowe, ponieważ pozwala ono na całkowite wyeliminowanie strat energii związanych z napędem zespołu śrubowego. Oprócz tego, rozwiązanie to, ogranicza jego prędkość obrotową względem prędkości obrotowej silnika. Dzięki temu można osiągnąć maksymalną wydajność w czasie prac produkcyjnych przy niższych kosztach zużycia energii elektrycznej. Napęd 1: 1 wiąże się także z przedłużeniem żywotności zespołu śrubowego, co obniża koszty eksploatacji związane z posiadaniem konkretnego parku maszynowego, wytwarzającego medium, którym jest sprężone powietrze. 

Kompresory śrubowe FOCUS można przystosować do ilości wytwarzanego sprężonego powietrza, jakie potrzebne są w średnich i dużych zakładach przemysłowych, zajmujących się wytwarzaniem wyrobów wykończeniowych i drewnopochodnych. Sprzęt ten może pracować z pełną mocą, bez obawy o uszkodzenie poszczególnych podzespołów czy też przegrzanie elementów składowych instalacji mającej na celu wytwarzanie sprężonego powietrza. Kompresory przemysłowe FOCUS mają moc kształtującą się na poziomie od 22 do 250 kW i wydajność oscylują w zakresie 2,70 do 40,70 m3 na minutę. Opcjonalnie urządzenia te, posiadają system odzyskiwania energii cieplnej poprzez zamontowane płytowe wymienniki ciepła. To kompresory o wysokiej sprawności energetycznej, doskonale odnajdujące się w pracy w układzie z innymi sprężarkami, które zostały zamontowane w danym zakładzie wytwórczym. 

Zastosowanie sprężarek śrubowych FOCUS w branży wytwórczej 

Firmy wytwarzające materiały drewnopochodne i wykończeniowe mogą zdecydować się na sprężarki śrubowe FOCUS ponieważ zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby działać z najwyższą sprawnością, bez względu na klasę mocy. To urządzenia, które można bez problemu połączyć ze sprężarkami zmiennoobrotowymi. Sprzęt ten wyróżnia się wysoką ekonomiczną pracą, a także bezproblemową wymianą części eksploatacyjnych. Łatwa obsługa, a także niekłopotliwa konfiguracja sterowników procesowych sprawia, że urządzenia te można dostosować do specyfiki danego przedsiębiorstwa. Zastosowanie sprężarek śrubowych FOCUS wiąże się także z kompleksową obsługą serwisową w czasie ich codziennej eksploatacji. Sprzęt ten może być regularnie konserwowany, a przeglądy okresowe umożliwiają zabezpieczenie się przed ryzykiem nagłej, niespodziewanej awarii, mogącej skutkować dotkliwymi stratami finansowymi, związanymi z przestojami w procesie produkcji materiałów drewnopochodnych i wykończeniowych. 

Kompresory przemysłowe FOCUS to rozwiązanie dedykowane przedsiębiorstwom wytwarzającym m.in. materiały wykończeniowe i drewnopochodne. To urządzenia niezawodne, które są dostosowane do potrzeb średnich i dużych zakładów produkcyjnych.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – sprężarki powietrza

Likes:
0 0
Views:
367
Article Categories:
BiznesTechnologie

Comments are closed.