Pilniki ceramiczne Xebec z podatnym trzonkiem do okrawania ręcznego i maszynowego

pilnik

Narzędzia marki Xebec to sprawdzony sposób na skuteczną obróbkę powierzchni detalu. Solidna konstrukcja pilników ceramicznych oraz doskonałej klasy materiały użyte do produkcji zapewniają nie tylko łatwą, ale i szybką obróbkę. Pokryte ceramiką pilniki skutecznie polerują powierzchnię metalu wnikając w jego strukturę, jak również usuwają zadziory i rysy. Producent oferuje szeroki asortyment pilników ceramicznych, które, dzięki swoim uniwersalnym właściwościom, pozwalają obrabiać powierzchnię detalu ręcznie oraz w zautomatyzowany sposób. 

Pilniki obrotowe Xebec – niezbędne przy obróbce

Dzięki trzonkowi wykonanemu z ceramiki narzędzia Xebec skutecznie usuwają wszelkiego rodzaju niedoskonałości, które pokrywają detal. Pilniki ceramiczne, wykorzystując wysoką prędkość obrotową, zapobiegają także powstawaniu zadziornych wtórnych, jak również eliminują ryzyko powstawania wiórów. Dzięki swoim właściwościom pilniki obrotowe zapewniają precyzję i dokładność przy okrawaniu ręcznym i maszynowym. Pilniki ceramiczne z uwagi na to, że zbudowane są w prostszy sposób niż inne narzędzia z tej kategorii – służą głównie do obróbki łatwo dostępnych miejsc. Świetnie sprawdzają się do obróbki krawędzi otworów lub do szlifowania powierzchni detali.

Najlepszym rozwiązaniem prowadzącym do uzyskania efektywnej pracy na sucho są pilniki ceramiczne. Spełniają wszelkie oczekiwania i normy, ponieważ przed wypuszczeniem na rynek produkty te są szeroko testowane w ślusarniach. Testy pilników ceramicznych są prowadzone poprzez wykrawanie form oraz detali seryjnych podczas produkcji nowych wyrobów oraz na stanowiskach regeneracji. Na korzyść dla precyzji wykończenia uzyskanego dzięki pilnikom Xebec działa zdecydowanie tworzywo, z jakiego są zrobione. Pilniki ceramiczne są idealne do użytkowania w maszynach pneumatycznych oraz elektrycznych o najwyższych prędkościach obrotowych. Ceramiczna powłoka sprawia, że pilniki obrotowe są odporne na działania wysokich temperatur oraz uszkodzenia mechaniczne, które mają miejsce podczas obróbki.

O dokładności, jaką zapewniają pilniki ceramiczne świadczy bardzo mała grubość powstałych wiórów, która może wynosić nawet poniżej 0,1mm. Dzięki temu możemy obrabiać detale w sposób niezwykle dokładny i precyzyjny.

Różnorodność oferty to więcej możliwości zastosowania

Pilniki ceramiczne Xebec dostępne są w różnych wariantach, które w zależności od swoich właściwości sprawdzą się do innego typu obrabianego materiału:

  • AX-PM-3R o średnicy główki oraz trzpienia 3 mm, długości główki 20 mm oraz o maksymalnej prędkości obrotów wynoszącej 60000 na minutę
  • AX-PM-5RF, którego główka ma wielkość 5 mm, średnica trzpienia wynosi 3mm, główka ma długość 8 mm a maksymalna ilość obrotów to 30000 na minutę
  • AX-PM-6T o wielkości główki 6 mm, średnicy trzpienia – 3 mm, długości główki wynoszącej 20 mm oraz o maksymalnej prędkości obrotów 60000 na minutę

Dzięki szerokiemu wyborowi wariantów, pilniki ceramiczne Xebec sprawdzą się w każdych warunkach i poradzą sobie z każdym rodzajem wykończenia. Można dowolnie dobierać rodzaj pilnika do detalu, który jest przeznaczony do okrawania ręcznego lub maszynowego. Jeden z rodzajów dostępnych pilników ceramicznych Xebec posiada krótszy wałek elastyczny Xebec, dzięki czemu łatwiej usunie grady i ułatwi dostęp do powierzchni posiadających zróżnicowaną formę.

Pilniki ceramiczne Xebec mogą się poszczycić wyjątkową odpornością, wydajnością oraz wytrzymałością. To ma ogromny wpływ na komfort użytkowania, a także na finalny efekt wykonywanych prac. Warto wspomnieć, że uniwersalne zastosowanie narzędzi Xebec przekłada się także na oszczędność czasu oraz pieniędzy. Precyzja, jaką oferują pilniki ceramiczne Xebec, pozwala cieszyć się kompletną obróbką detalu zarówno w drobnych otworach, jak również w trudno dostępnych zakamarkach.

Źródło: S.T.M – Systemy i Technologie Mechaniczne

Likes:
0 0
Views:
104
Article Categories:
Technologie

Comments are closed.