Klimatyzatory ścienne – przygotuj się na lato

klimatyzator scienny

Właściwa temperatura w pomieszczeniach jest kluczowa dla komfortu człowieka. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji w domach, mieszkaniach oraz obiektach o charakterze publicznym.

Jednostki naścienne są najczęściej montowanymi urządzeniami w systemach klimatyzacji w obiektach mieszkalnych i usługowych. Dominują w domach, mieszkaniach, lokalach gastronomicznych, biurach czy punktach usługowych. Klimatyzatory ścienne zabierają niewiele miejsca, w dodatku są instalowane w miejscach, które zazwyczaj pozostają niewykorzystane – na ścianach w niewielkiej odległości od sufitów. Gwarantują uzyskanie oczekiwanej temperatury i jednocześnie zapewniają czyste powietrze.

Obecnie w ofercie rynkowej dostępne są klimatyzatory naścienne charakteryzujące się wysoką wydajnością pracy oraz energooszczędnością. Najlepsze urządzenia posiadają klasę energetyczną A+++ w trybie grzania i chłodzenia, dzięki czemu nie obciążają znacząco budżetu. To jednak nie jedyne zalety tych urządzeń.

Klimatyzacja w układach split i multi-split

Jednostki wewnętrzne naścienne mogą być wykorzystywane zarówno w układach split, jak i multi-split. Oznacza to, że instalacja klimatyzacyjna może obsługiwać zarówno 1 pomieszczenie (system split), jak i wiele pokojów (klimatyzacja multi-split). W klimatyzacji typu split układ składa się z 1 jednostki wewnętrznej i 1 klimatyzatora wewnętrznego. W systemach multi-split do jednego, zewnętrznego agregatu podłączonych jest kilka (do 5 sztuk) jednostek wewnętrznych. W efekcie systemy te są niezwykle elastyczne w zakresie modyfikacji i dostosowywania liczby urządzeń do potrzeb obiektu. Co więcej, układy klimatyzacji zapewniają również zróżnicowaną długość instalacji oraz montaż urządzeń na różnym poziomie. W efekcie agregat może być oddalony od klimatyzatorów ściennych o kilkanaście metrów, a różnica poziomów może wynosić do 15 metrów.

Jednostki naścienne – przydatne funkcje

Klimatyzatory ścienne, jak już wcześniej wspomniano, mogą być wykorzystywane do chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń. Pracują wydajnie w temperaturach zewnętrznych wynoszących od -20 do +43 stopni Celsjusza, co sprawia, że można je wykorzystywać przez cały rok. Coraz częściej użytkownicy stosują je do ogrzewania pomieszczeń w okresach przejściowych, kiedy nie jest uzasadnione włączanie centralnego ogrzewania na stałe.

Obsługa klimatyzacji jest niezwykle prosta. Wystarczy ustawić oczekiwaną temperaturę we wnętrzu, a urządzenia zadbają o jej uzyskanie i utrzymanie. Jednocześnie nowoczesne urządzenia pozwalają na sterowanie całym systemem za pomocą kilku metod. Najbardziej popularną i dostępną w każdym zestawie jest funkcja sterowania za pomocą pilota. Inne proponowane rozwiązania to sterowanie za pomocą Wi-Fi i dedykowanej aplikacja, a nawet sterowania głosowego. W efekcie, korzystając z Wi-Fi można sterować klimatyzacją z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu.

Dla użytkowników duże znaczenie ma komfort, który zapewniają klimatyzatory. Warto tu wspomnieć o urządzeniach, które dają możliwość ustawiania kierunku nawiewu, dzięki czemu osoby przebywające w klimatyzowanym pomieszczeniu nie będą odczuwać nieprzyjemnego uczucia przeciągu. Co więcej, bardziej zaawansowane jednostki ścienne posiadają funkcję, która dba o niewysuszanie skóry podczas pracy systemu (tzw. funkcja HADA CARE). Istotna jest także możliwość równomiernego rozłożenia temperatury w pomieszczeniu, co również poprawia komfort.

Duże znaczenie ma także poziom dźwięku emitowany przez pracujące klimatyzatory. Jednostki wewnętrze Toshiba zaprojektowano tak, aby nie zakłócały ciszy podczas snu, pracy czy odpoczynku. Najbardziej zaawansowane urządzenia emitują jedynie 19 dB(A), które są odbierane przez człowieka jako cichy szept.

Klimatyzacja – zapewnij sobie czyste powietrze w domu

Systemy klimatyzacyjne to także znacząca poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach. Systemy filtrów pozwalają uzyskać atmosferę wolną od wirusów, bakterii, alergenów, a bardziej zaawansowane urządzenia umożliwiają również eliminację cząstek smogu PM 2,5 czy niwelację nieprzyjemnych zapachów. Część z dostępnych jednostek wewnętrznych wyposażono także w funkcję jonizacji, która, dzięki wytwarzaniu odpowiedniej dawki ozonu, nie tylko usuwa z powietrza mikroorganizmy, ale także odświeża je sprawiając, że w pomieszczeniach unosi się zapach, jak po burzy. Czyste powietrze w domu, biurze czy lokalu to gwarancja zdrowia oraz bardziej efektywnej pracy i wypoczynku. Co więcej, sprzyja utrzymaniu porządku, ponieważ eliminuje z powietrza kurz.

Źródło: Clima Polska – klimatyzacja Warszawa

Likes:
0 0
Views:
487

Comments are closed.