Jaki transport wybrać dla przewozu towarów z Chin do Polski 

tania kolej z chin symlog

Międzykontynentalny transport ładunków wymaga zorganizowania pewnego i sprawdzonego źródła transportu. Chcąc regularnie pozyskiwać towar z Chin do Polski oraz do dalszych zakątków Europy istnieją dwa w pełni bezpieczne i atrakcyjne dla klienta rozwiązania. Na tej płaszczyźnie najczęściej wybieranymi środkami transportu są morskie kontenerowce oraz intermodalne pociągi towarowe. Zaletą proponowanych rozwiązań jest niczym nieograniczona ładowność oraz dowolność związana z transportem wybranego towaru. Z którego rozwiązania zatem skorzystać?

Transport z Chin do Europy – kolej czy statek?

Roczny bilans związany z międzynarodową wymianą towarów sięga miliardów dolarów. Nieustannie rozwijająca się infrastruktura transportowa sprawia, że transport towarów z Chin do Polski oraz z Polski do Chin jest w pełni kompleksowym i bezpiecznym rozwiązaniem. Wspomniane wcześniej kontenerowce oferują transfer dowolnego rodzaju ładunku za pośrednictwem transportu kontenerowego. 

Uniwersalne rozmiary i zróżnicowane przeznaczenie kontenerów jest wykorzystywane zarówno w tranzycie morskim, jak i kolejowym. Do najczęściej importowanych towarów z Chin zalicza się odzież, elektronikę, maszyny elektryczne i mechaniczne oraz inne produkty użytku codziennego. Dzięki możliwościom, jakie oferuje statek i kolej, osoby chcące zlecić transport towaru mogą zlecić transfer ładunków drobnicowych oraz całościowych. W przypadku tranzytu szlakiem kolejowym zaletą tego rozwiązania jest szybki termin dostawy oraz regularność połączeń. 

Cykliczny i usystematyzowany rozkład intermodalnych pociągów z Chin pozwala nawiązywać nowe i korzystne współprace handlowe. Zaletą transportu morskiego jest jego cena, która dzięki optymalnemu wykorzystaniu przestrzeni ładunkowej pozwala cieszyć się niskim kosztem usługi. W odróżnieniu jednak od kolei okres oczekiwania na zakupiony towar jest niemalże 3-4 krotnie dłuższy. Kolej, oprócz regularnych połączeń, to także kompleksowość zleconej usługi. Dzięki korzystaniu z usług sprawdzonej firmy spedycyjnej klient może liczyć na odbiór towaru od klienta po stronie azjatyckiej oraz dostawę ładunku pod wskazany w Polsce i Europie adres. 

Intermodalne pociągi z Chin do Polski – to się opłaca!

Doświadczenie firm spedycyjnych związane z wykonywaniem transportów międzykontynentalnych to jeden z podstawowych czynników, który powinien decydować o powierzeniu wykonawcy usługi. By wybrać sprawdzonego przewoźnika, oprócz doświadczenia, warto kierować się także opiniami osób, które korzystały z usług spedycji. Multimodalne pociągi z Chin to jedno z najkorzystniejszych i najwygodniejszych rozwiązań. Dzięki usłudze door to door klient zyskuje oszczędność czasu, pieniędzy oraz niepotrzebnych emocji. Firma spedycyjna organizująca transport zadba o każdy szczegół zlecenia, dzięki czemu klient może skupić się na pozostałych aspektach związanych z prowadzeniem działalności. Transport ładunków z Chin to także odbiór towaru od producenta, jego przeładunek, magazynowanie oraz wybranie przewoźnika, który dostarczy ładunek do wybranego wcześniej miejsca rozładunku. 

Nowy Jedwabny Szlak to trasa, która łączy Azję z Europą. Średni okres oczekiwania na ładunek z Azji oscyluje w granicach 3-4 tygodni. Regularność przewozów pozwala skorzystać z pojedynczej usługi, jak również nawiązać długotrwałą współpracę. Dzięki kompleksowemu podejściu firmy spedycyjnej do transportu klient nie musi martwić się także złożoną dokumentacją techniczną. Sporządzanie odpowiednich dokumentów oraz kontakt z urzędami – w tym odprawa celna – to rola, za którą odpowiada firma spedycyjna. Komfort osoby zlecającej usługę dla wielu firm jest sprawą priorytetową. 

By zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo firma spedycyjna doradza najkorzystniejsze rozwiązanie gwarantując całkowitą przejrzystość usługi. Dodatkowe ułatwienie stanowi bieżące informowanie klienta o etapie realizacji przewozu wraz z przewidywanym terminem dostawy. Dzięki temu podmiot zlecający transport może planować kolejne kroki związane z obrotem towaru.

Źródło: Symlog Warszawa – spedycja międzynarodowa

Likes:
0 0
Views:
334
Article Categories:
BiznesTechnologie

Comments are closed.