Jak dobrać meble kuchenne do ciemnej podłogi?

Ciemna posadzka w domu skrada serca miłośników nie tylko nowoczesnych aranżacji wnętrz. Jej urok nadaje wnętrzom zdecydowanego charakteru, zwłaszcza jeśli są to przestrzenie o większych powierzchniach. Ciemna podłoga to doskonałe rozwiązanie do kuchni! Jak jednak zadbać o dopasowanie mebli kuchennych do posadzki w ciemnych kolorach?

Ciekawe rozwiązanie do Twojej kuchni

Głównym argumentem, którym posługują się przeciwnicy ciemnych posadzek, jest kwestia optycznego zmniejszenia przestrzeni. Podłogi w ciemnych barwach, takich jak czerń, brązy i szarości, mogą skutecznie “skurczyć” powierzchnię wnętrza. Warto pamiętać, że przemyślany wybór mebli, dekoracji oraz oświetlenia może zmienić kuchnię z ciemną posadzką w zachwycającą kompozycję!

Gdy zwrócimy uwagę na aranżacje (nawet tych niewielkich) pomieszczeń kuchennych z ciemną podłogą, możemy zauważyć, że meble kuchenne warto wybierać według zasady kontrastu. Doskonałą decyzją będzie wybór jasnych mebli kuchennych, które rozświetlą pomieszczenie i zredukują optycznie efekt małej kuchni. 

Projekt kuchni z ciemną podłogą

Warto pamiętać, że meble kuchenne można dopasować do charakteru posadzki. Jeśli podłoga zrobiona jest z desek o widocznym usłojeniu, to zestaw mebli kuchennych w stylu nawiązującym do tradycyjnego lub vintage będzie dobrym wyborem. W przypadku podłóg o jednolitej fakturze i kolorze, warto rozważyć zakup nowoczesnych mebli do kuchni

Bezpiecznym i uniwersalnym rozwiązaniem dla tego rodzaju aranżacji będą białe meble do kuchni, które zwykle doskonale komponują się z posadzką w ciemnych barwach. Jeśli chcesz osiągnąć przemyślany efekt aranżacyjny, dobierz do swoich mebli blat kuchenny w kolorze nieco jaśniejszym, niż podłoga. Jasne meble kuchenne z ciemnym blatem i ciemną podłogą to świetne rozwiązanie, dzięki któremu osiągniesz spójność kolorystyczną pomieszczenia.

Nie bój się eksperymentów w kuchni!

Ciemna podłoga i jasne meble do kuchni stanowią doskonałą podstawę do wybrania ciekawych dodatków aranżacji wnętrz. Ciemne posadzki bardzo dobrze komponują się z odważnymi kolorami, takimi jak zielenie, fiolety, czerwienie, a nawet żółcie. Warto jednak zachować ostrożność – wyraźne dodatki mogą zdominować wnętrze. Żeby tego uniknąć, dodaj do swojego wnętrza w kuchni pojedyncze akcenty kolorystyczne, które nieco ożywią jego charakter.

Zastanawiasz się, czy Twoje pomysły na wybór mebli kuchennych sprawdzą się w praktyce? Skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci dobrać idealne zestawy mebli kuchennych, które trwale zmienią Twoją kuchnię w wyjątkową przestrzeń.

Źródło: Stolkar

Likes:
0 0
Views:
894

Comments are closed.